Madis Veskimägi: tänapäeva haigla on õitsev äriühing

Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.
Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.

Haigla ei ole enam traditsiooniline raviasutus vaid õitsev äriühing uhkete ametitega, leiab Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.

Kõlavad ametid- juhatus, turundusjuht, äri ja kommunikatsioonijuht, IT teenistus, klienditeenindus, kvaliteediteenistus. Selle kena rivi lõpus tulevad haigla tegeliku töö tegijad, õed, hooldajad ja arstid.

Huvitav on märkida, et haigla, mille juhatuse esimees on majandusharidusega, saavutab ka paremaid tulemusi majandustegevuses. Aeg-ajalt ilmuvate meditsiiniteemaliste artiklite mõte näib olema see- haigla on see koht kus abi saab. Kui jaotada meditsiinilised probleemid piltlikult tähestikuliselt- A-B-C kõige lihtsamad ja X-Y-Z kõige keerukamad, siis haigla soovib meeleldi tegeleda kõigiga, A-st Z-ni. Võime aga omavahel arutada, mis kvaliteediga lahendatakse tõeliselt keerukaid juhte, sest enamus ajast ja ressursist kulub lihtsamatele probleemidele.

Tõsine näide on paljude haigete pöördumine raviks välisriikidesse, haigusteks ongi piltlikult öeldes Y ja Z probleemid.

Võime arutleda - mis tundega teeb tööd kirurg, kelle tööst moodustab pool haavade, healoomuliste nahakasvajate, rasutsüstide, sissekasvanud varbaküünte ja paisete ravi- kõik see, mis oleks edukalt tehtav esmatasandil. Hüva, sellega veel lepiks, kuid tegeliku töötegija kohal hõljub pilv asjamehi, kes saavad kordades enam palka, olles sisuliselt "muidusööjad" kuid turumeditsiinis väga tähtsad.

Avalikult räägitakse meedikute , kogenud spetsialistide lahkumisest, selle põhjuseks tuuakse väikest palka. Julgen arvata, lahkumise peamine põhjus on midagi muud, nimelt soov teha erialast tööd normaalse meditsiinikorraldusega maades.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.