Cellfoodi analüüsiga aitab siiski Tartu ülikool

Akrediteerimiskeskus kinnitab TÜ labori pädevust ja TTÜ lubab vajaduse korral analüüsi korrata.

Üleeile teatas VTA, et ei saa Cellfoodi menetluses ­Tartu ülikooli (TÜ) analüüsile toetuda, sest TÜ ei ole volitatud laboratoorium ja TÜ-l pole väävel­happe analüüsimiseks akrediteeringut. Veelgi enam, VTA kinnitas, et ei ole leidnud ühtegi laboratooriumit, mis oleks pädev tuvastama Cellfoodi väävel­happe sisaldust, kajastas Eesti Päevaleht.

See VTA väide pani teadusringkonnad imestama. Üks VTA põhjendusi, miks Eesti laboreid ei saa kasutada, kõlas: meie laboritel puudub väävelhappe ja deuteeriumsulfaadi akrediteerimisulatus.

Mis on akrediteering ja mida see annab?

SA-st Eesti Akrediteerimiskeskus selgitati, et sisuliselt on akrediteerimine eksam: labor peab hindajatele tõestama, et teeb mõnd protseduuri väga hästi ja täpselt. See on lihtsalt usaldatavuse kinnitus.

Võimalus leida labor, mis on taotlenud akrediteeringu selleks, et tuvastada toidu­lisandi väävelhappe sisaldus, on paraku väike. Niivõrd ebatavalise ülesande jaoks ei ole ilmselt ükski laboratoorium „eksami” tegemist vajalikuks pidanud. Aga kas analüüs jääbki tegemata, kui ühelgi laboril pole just sellele protse­duurile akrediteeringut?

Loe täismahus siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.