Uudised
Ainult tellijale

Hambaarstid toetavad homset streiki

Hambaarstide liidu president Marek Vink.  Foto: Veiko Tõkman

Eesti Hambaarstide Liit toetab tervishoiu jätkusuutmatule rahastamisele tähelepanu juhtivat tervishoiutöötajate streiki. Nõustume Arstide Liiduga, et raviteenuste hindade võimalik kärpimine toob ohvriks ravi kavliteedi. Rahandusministri ettepanek Haigekassa kulusid kärpida võib jätta paljud haiged asjakohase meditsiinilise abita.

Eesti Hambaarstide Liit toetab Arstide Liidu seisukohta, et seoses rahvastiku vananemisega tuleb põhimõtteliselt tervishoiu rahastamist suurendada. Poliitilise otsusega tööandja sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa langetamine tuleks korvata näiteks pensionitele ravikindlustusmaksu kehtestamisega või töövõtja töötuskindlustusmakse mingi osa suunamisega ravikindlustusse. Ka tervisedenduse suurem rahastamine pärsiks pikemas vaates tervishoiukulude kasvu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee