Tööandjate soov saada Ivo Saarma haigekassa nõukogu liikmeks venib

Fertilitase juht Ivo Saarma.
Fertilitase juht Ivo Saarma.

Haigekassa nõukogus tööandjate esindajana istuv Ardo Reinsalu on avaldanud soovi nõukogust lahkuda ja asemele pakkus tööandjate keskliit juba kevadel erakliinik Fertilitas juhti ja üht omanikku Ivo Saarmat. Otsus on siiani veninud.

Meditsiiniuudised küsis teema kohta sotsiaalministeeriumist septembri keskel, viidates ministeerimi kirjavahetusele, kus juba märtsist on päring tööandjate keskliidult.

Augustis on liit teinud ettepaneku kohtuda, et arutada haigekassa nõukogus tööandjate keskliidu esindaja vahetamist. Praegu on seal oleva Ardo Reinsalu asemele pakkus liit Ivo Saarmat.

Septembri keskel viitas sotsiaalministeeriumi esindaja vastusega viivitades, et pole veel otsus sündinud, neljapäeval aga selgus, et haigekassa nõukogu tehakse kuueliikmeliseks senise 15 liikme asemel. Ometigi jääks sinna kaks tööandjate esindajat.

Neljapäeval vastati ministeeriumist, et seoses värske otsusega nõukogu kärpida on küsimus jälle lahtine ja vastata ei saa. "Kuna tänaseni oli lahtine, kas nõukogu suurus jääb samaks või koosseisu vähendatakse, siis ei rutatud haigekassa nõukogu koosseisu muutma. Tervise- ja tööministri ettepanekul tegi valitsus täna põhimõttelise otsuse nõukogu koosseisu vähendada ning selleks hakatakse ette valmistama vajalikku seadusemuudatust. Uue koosseisu detailid on täpsustamisel," lisas sotsiaalministeeriumi esindaja.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.