Sel aastal on eetikakoodeksit rikkunud vaid üks ravimifirma

Ravimitootjate Liidu eetikakomiteele esitati selle aasta veebruaris kolm rikkumise teatist Servier Laboratories OÜ tegevuse kohta.
Ravimitootjate Liidu eetikakomiteele esitati selle aasta veebruaris kolm...

Ravimitootjate Liidu eetikakomiteele esitati selle aasta veebruaris kolm rikkumise teatist Eestis tegutseva ravimifirma tegevuse kohta.

See on ka ainus eetikareeglite rikkumise tuvastamine Ravimitootjate Liidu ja komitee poolt sel aastal.

Teatiste järgi jagas ravimifirma  Servier Laboratories OÜ detsembrist 2015 kuni veebruarini 2016 arstidele retseptiravimite reklaamidega hiirematt-kalendreid (teatisele oli lisatud ka pildifail).

Samuti jagas OÜ 2016. aasta jaanuaris arstidele ravimi Coveram (perindopriilarginiin/amlodipiin) näidiseid (esmane müügiluba väljastati 16.05.2008). Rikkumise teatise esitaja esindaja nägi 28.01.16 täidetud ravimi näidiste üleandmise kinnitust arsti kabinetis.

Servier Laboratories jagas ka detsembrist 2015 kuni veebruarini 2016 arstidele retseptiravimi reklaamiga salvrätikukarpe ning firma logoga ðokolaade sloganiga: „Magusatest suhetest ei saa iial isu täis“ (teatisele oli lisatud ka pildifail).

Selle aasta 3. märtsil esitas Servier Laboratories OÜ omapoolsed kommentaarid saabunud rikkumisteatiste osas, mille kohaselt jagavad firma esindajad ravimi näidiseid vastavalt ravimiseaduse §85, salvrätikukarbi ja hiiremati jagamine on nende hinnangul kooskõlas ravimiseaduse §86 ning firma logoga 4,5 g suupisteðokolaadid ei kuulu nende hinnangul ravimireklaami alla ja ei ole ette nähtud kingitusena, vaid on mõeldud arstide kohvipausideaegseks suupisteteks.

Servier Laboratories OÜ rõhutas ka seda, et firma ei ole Ravimitootjate Liidu liige.

Ravimitootjate Liidu eetikakomitee arutas saabunud rikkumise teatisi 20.04.2016 koosolekul ning ühise arutelu tulemusena jõuti seisukohale: kuigi Servier Laboratories OÜ ei ole RTL-i liige, aga on EFPIA liige, tõendab see, et EFPIA reeglid laienevad ka Servier Laboratories OÜ tegutsemisele mistahes EFPIA liikmesmaal.

EFPIA HCP koodi artikkel 16.01 ütleb /.../ "In accordance with national and/or EU laws and regulations, a limited number of medical samples may be supplied on an exceptional basis and for a limited period."

Üldiselt teada interpreteering selles osas on, et ravimi näidisena ühele tervishoiutöötajale võib anda kuni neli müügiloaga väikseimat turustatavat ravipakendit aastas ja seda kuni kaks aastat esimese raviminäidise väljastamisest.

Ravimitootjate Liidu eetikakomitee on seisukohal, et kuna Coverami esmane müügiluba väljastati 16.05.2008, siis aastaks 2016 on EFPIA koodeksis sätestatud kaheaastase müügiloa ajaline piirang ületatud ning näidiste jagamisega aastal 2016 on rikutud EFPIA koodeksi artiklit 16.01.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.