Danilov: haigekassa ülesehitust ma ei muudaks

TÜ Kliinikumi juhatuse liige ja endine haigekassa juht Hannes Danilov.
TÜ Kliinikumi juhatuse liige ja endine haigekassa juht Hannes Danilov.

TÜ Kliinikumi juhatuse liige ja endine haigekassa juht Hannes Danilov leiab haigekassa juhtimist kommenteerides, et selle esindatusprintsiip võiks jääda samaks kui seni.

Hannes Danilov rääkis, et haigekassa loomise ajal oli idee võimalikult palju avaliku sektori funktsioone detsentraliseerida. See oli aluseks nii pensionisüsteemi reformimisel, lisas ta, kui ka haige- ja töötukassa asutamisel.

"Valitses ka arusaam, et avalikõiguslike kassade (töötu- ja haigekassa) nõukogus peavad olema esindatud huvitatud osapooled – haigekassas maksjad tööandjad, suurimate tarbijate organisatsioonide esindajad – pensionärid, puuetega inimesed, lastekaitse liit, ametiühingute keskliit, riigi esindajad. Ehk siis tegemist oleks väikese sotsiaalparlamendiga," rääkis Danilov.

Selline süsteem on ennast aastate jooksul õigustanud, leidis haigekassa endine juht, ning ravikindlustuse vahendite kulutamine on efektiivne ja läbipaistev. "Seetõttu ma ei muudaks haigekassa ülesehituse põhimõtet, esindatusprintsiip võiks samaks jääda, nõukogu liikmete arv võib väiksem olla," lisas ta.

Mida arvas haigekassa nõukogu ülesehitusest arstide liidu juht Lembi Aug, saab lugeda 27.09 MU paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.