Aug: haigekassas on esindamata kolmas osapool

Arstide liidu president Lembi Aug.
Arstide liidu president Lembi Aug.

Haigekassa nõukogu on senisel kujul liigselt politiseeritud, leiab arstide liidu juht Lembi Aug.

Meditsiiniuudiste küsimusele, kas haigekassa senine nõukogu on kokku pandud õigetel alustel, vastas arstide liidu juht Lembi Aug, et tema meelest mitte. Ta ütles, et haigekassa nõukogu (15 liiget) on liigselt politiseeritud: kaks ministrit, kaks riigikogu liiget, üks sotsiaalministeeriumi ametnik valitsuse ettepanekul.

Samuti on see võrdse kohtlemise printsiipi eirav, leidis ta, sest ülejäänud kümme nõukogu liikme kohta on jagatud võrdselt kindlustatute ja tööandjate esindajate vahel.

"Nõukogus on esindamata kolmas osapool – tervishoiutöötajad ja -eksperdid, kelle tegevuseta ja pädevuseta puuduks haigekassal mõte ja funktsioon," lisas arstide liidu juht.

Septembri keskel toimunud haigekassa nõukogul otsustati nõukogu reformida ja jätkata tulevikus 15 liikme asemel 6 liikmega.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul arutas valitsus seda küsimust kabinetinõupidamisel ja põhimõtteliselt toetas haigekassa nõukogu koosseisu põhimõtete uuendamist. Samas eelnõud hetkel veel menetluses pole, lisas ta.

Mõtet on Paluste sõnul tutvustatud ka riigikogu sotsiaalkomisjonile. Uuendatud nõukogus on ettepaneku kohaselt planeeritud vähendada nii riigi esindajate kui ka tööandjate ning kindlustatute esindajate arvu.

Loe samal teemal ja TÜKi juhatuse liikme ja endise haigekassa juhi Hannes Danilovi arvamust SIIT.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.