Ravivigade fond paari aasta kaugusel

Veel sel aastal läheb kooskõlastusringile eelnõu, mis kergendab ravivigade eest hüvitiste maksmist.
Veel sel aastal läheb kooskõlastusringile eelnõu, mis kergendab ravivigade eest ...

Veel sel aastal läheb kooskõlastusringile eelnõu, mis kergendab ravivigade eest hüvitiste maksmist ja esialgse plaani kohaselt toimiks sarnaselt kohustusliku liikluskindlustussüsteemiga.

Tulevikus peaks kõik tervishoiuteenuse osutajad kindlustama end spetsiaalses fondis, millesse kogunud kindlustusmaksetest hakatakse tasuma patsientidele hüvitisi ravivigade tõttu tekitatud tervisekahjude eest. Siis ei pea ravis pettunud patsient enam pöörduma kohtusse, vahendas ERRi uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera".

"Usume küll, et suurem osa patsiente rahuldub sellega, kuigi loomulikult jääb alati võimalus üle pöörduda kohtusse, kui patsient seda arvab, et see on tema meelest vajalik," selgitas sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste.

Patsiendikindlustuse fondis hakkavad tööle eksperdid, kes uurivad patsiendi kaebust ja kui leitakse, et tervisekahju on seotud konkreetse raviprotsessiga, siis langetatakse hüvituse otsus.

See kõik peaks ebameeldiva kadalipu muutma patsiendi jaoks lihtsamaks. Luuakse ka vaideorgan nendeks puhkudeks, kui patsient esmase otsusega rahul pole.

Kui suuri vaidlusi ei tule, võiks fond tegutsema hakata 2018. aastal.

"Teine aspekt, mida me tahame teha ka Põhjamaade eeskujul, on see, et muuta seda tänast süülisuse põhimõtet mittesüüliseks. Ehk et mitte tegeleda süüdlaste otsimisega, vaid analüüsi ja ennetusega, et selliseid asju juhtuks võimalikult harva," märkis Paluste.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.