Kuido Nõmm: seda sidrunit ei ole võimalik rohkem pigistada

Kliinikumi arst Kuido Nõmm.
Kliinikumi arst Kuido Nõmm.

Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO juhataja Kuido Nõmm ütles tervishoiutöötajate võimalikku streigiplaani kommenteerides, et Euroopalikku tervishoidu senise rahastuspoliitikaga tagada ei ole võimalik.

Kuido Nõmm ütles, et kuna praeguse seisuga tundub valitsus olevat jätkuvalt seisukohal, et tervishoid täiendavat rahastust ei vaja, vastupidi, 2017 eelarves väheneb sotsiaalmaksu haigekassa komponent 0,5% (ja 2018 veel 0,5%), siis on ta arvamusel, et 2017. aasta üle elamiseks peab haigekassa oma reserve korralikult n-ö tuulutama.

"Aastaks 2018 peab valitsus jõudma aga lõpuks arusaamisele, et Euroopalikku tervishoidu senise rahastuspoliitikaga tagada ei ole võimalik," lisas Nõmm.

"Ei ole võimalik seda sidrunit enam pigistada, no ei ole. Jääb veel teerull, aga edasi?" ütles arst. "Kui valitsus selle arusaamiseni muidu ei jõua, siis peab teda selleks sundima. Ja ainuke meetod, kuidas seda seaduslikult teha on streik," leidis EMO juht.

"Seega jah, olen arvamusel, et kui valitsus tervishoiu rahastust ei muuda, siis peaksime minema streigile," lisas ta.

Milline see streik disainida on omaette küsimus, jätkas ta, kas üldstreik või näiteks erialati nädalate-kuude kaupa? "Variante on erinevaid, eks ametiühingud peavad asja korralikult läbi mõtlema, et efekt oleks maksimaalne, aga kahjud ehk kõrvaltoimed minimaalsed. Nagu üks korralik ravi olema peab," rääkis Nõmm.

Mida arvas streigiplaanidest õdede liidu vastne juht Anneli Kannus, saab lugeda 11.10 Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.