Kirurgia spetsialiseerumine haiglati suureneb

Silmaoperatsioon.
Silmaoperatsioon.

Haiglaravi patsientidest opereeriti mullu ligikaudu kolmandik ja päevaravi patsientidest 69%, näitab TAI värske statistika.

Kümne aasta võrdluses on päevakirurgia kasvu- ja haiglakirurgia langustrendis, eelmise aastaga võrreldes ei ole 2015. aastal opereeritute arvud praktiliselt muutunud ja päevaravi juhtumite jätkuv kasv toimus enam mittekirurgiliste erialade arvelt.

Teenuse kvaliteedi ja ressursikasutamise efektiivsuse tagamiseks on teatud operatsioonid teostatavad üksikutes haiglates ja tulevikus spetsialiseerumine suureneb, toovad TAI statistikud välja.

2015. aastal teostati kirurgiat haiglaravis endiselt kõigis maakondades, sealhulgas “ägeda kõhu“ vältimatut abi osutati kõigis maakondades peale Jõgevamaa.

Opereeritute arv on samas haiglati väga erinev. Kui ühes kohalikus haiglas opereeriti aasta jooksul veidi üle saja patsiendi, siis suuremates haiglates oli opereeritavate arv üle 10 000.

Haiglaravil opereeriti endiselt sagedamini luu-lihaskoe, seedetrakti, sünnituse ja günekoloogia patsiente.

Samuti oli päevakirurgia peamine põhjus endiselt silmaoperatsioon. Samas ei ole silmahaiguste operatsioonivajaduse märkimisväärset vähenemist ette näha, sest kuigi katarakti ravi ooteaeg on varasemaga võrreldes vähenenud, ootavad pooled patsientidest ravi kauem kui kolm kuud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.