Vask ülereguleerimist ei poolda

Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask.
Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask.

Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask ütleb haiglajuhtide ametiautode teemat kommenteerides, et ei näe vajadust reguleerida riiklikul tasemel ametiautode kasutamist.

Kui oluline on haiglajuhtide ametiautode omamise ja ostmise teema? Näiteks võimaliku kokkuhoiukohana tervishoius?

Ma ei oska siin küll olulist kokkuhoiukohta näha, sest minu teada keegi küll mingeid Ferrarisi vmt ametiautodeks ei osta. Minu teada eelistab enamik haiglajuhte isikliku autoga sõita.

Teie sõidate ka isikliku autoga – miks? On see haigla juhtimise ajal kogu aeg selline eelistus olnud?

Selline kokkulepe sai tööandjaga ehk nõukoguga omal ajal tehtud. Mul oli omal auto olemas ja ei näinud vajadust ametiauto järele, kuigi peab tunnistama, et töötades siin Meegomäel, on ametisõite üsna palju.

Kui töötaksin Tallinnas, siis ei näe küll üldse vajadust ametiauto järele, aga kaugema kandi kolleegide puhul saan selle vajadusest täiesti aru.

Te sõidate palju Tartusse ja Tallinnasse tööga seoses, aga ei ole ometi spetsiaalset ametiautot vajanud seni?

Eks haiglajuhid on ka töövõtjad ja see, kuidas ametisõite kompenseeritakse või millega neid tehakse, võiks jääda nõukoguga kokkuleppimise teemaks. Ei näe küll vajadust, et seda peaks kuidagi riiklikul tasemel reguleerima.

Haiglad on iseseisvad juriidilised isikud ja mingi autonoomia võiks siiski säilida. Teenuste hinnad, lepingu mahud ja detailsus jne juba nii ehk nii ette kirjutatud. Ma ei poolda ülereguleerimist ja võrdsustamist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.