Tervishoiutöötajad: ootame valitsuse otsuseid

ITK EMO juhataja Märt Põlluveer.
ITK EMO juhataja Märt Põlluveer.

Tervishoiutöötajad peavad lubamatuks olukorda, kus arstiabi jäetakse teadlikult rahastamata ja haiglaravi mahtu pidevalt vähendatakse, anti teada vastuses riikliku lepitaja ettepaneku kohta.

„Viimase kolme aasta jooksul on eluohtlikus ja kriitilises seisundis EMO-sse toodud patsientide hulk kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra, sest nad lihtsalt ei ole pääsenud õigel ajal plaanilisele ravile,“ ütles erakorralise meditsiini arst Märt Põlluveer.

Tervishoiutöötajad esitasid täna oma arvamuse riikliku lepitaja ettepaneku projekti kohta. Arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit on nõus sõlmima kollektiivlepingu ainult siis, kui valitsus on teinud otsused, mis tagavad, et haigekassa eelarve ja haiglatega sõlmitavate lepingute maht katavad tegeliku põhjendatud ravivajaduse.

Ravikindlustusmaks on esmajärjekorras mõeldud ravikulude tasumiseks. Kui haigekassal kõigi funktsioonide täitmiseks raha ei jätku, siis on valitsuse ülesanne leida lahendused, kuidas kohustusi vähendada või tulusid suurendada, kuid rahapuuduse ettekäändel ei saa inimesi arstiabita jätta.

Pressiteatele on alla kirjutanud Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit

Riiklikule lepitajale laekunud ettepanekuid läbirääkimiste osasa saab lugeda siit

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.