Uued arendused e-tervises

Uuendatud saab plaanide järgi ka e-kiirabi.
Uuendatud saab plaanide järgi ka e-kiirabi.

Uus patsiendiportaal ja digiregistartuur – need on vaid paar muudatus, mis sotsiaalministeeriumi digitaalvõimekuse arendamise osakonna projektijuhi Indrek Jakobsoni sõnul peaksid lähiajal valmis saama.

Järgmiseks on esmalt plaanis digisaatekirja täiustatud versiooni arendamine ja digiregistratuuri arenduste ettevalmistamine. Esimene tähendab seda, et digisaatekiri muutub kvaliteetsemaks, mis omakorda võimaldab eriarstil abi täpsemini osutada. Digiregistratuuri arenduse osas soovitakse esimese etapi lõpuks võimaldada patsiendil ühest kohast pärida kõikide haiglate vastuvõtuaegu, kirjutas Postimees.

Samuti arendatakse e-kiirabi 2.0, mis kiirabitöötajatele tähendab paremat kasutajamugavust ning tõstab seeläbi töö efektiivsust.

Lisaks võetakse lähikuudel kasutusse pikalt arendatud uus infosüsteem terviseameti laboriteenistusele, mis viib terviseameti sisemised tööprotsessid ning klientidega suhtluse kaasaegsele ja efektiivsemale tasemele.

Ettevalmistamisel on ka uus patsiendiportaal, mis toetab patsiendi ja arsti vahelist koostööd väljaspool arstikabinetti, hoiab kokku patsiendi aega ning vähendab arstide töökoormust.

Lisaks valmistatakse ette perearstidele mõeldud krooniliste haigete ravi järjepidevust toetav rakendus ja paberil surmatõendi digitaliseerimine.

Personaalmeditsiinis valmistatakse ette ravikvaliteeti parandavad otsustustoed, mis tähendab ravis kiiremaid ja täpsemaid otsuseid. Personaalmeditsiini otsustustoe projekt on üks osa kogu personaalmeditsiini programmist. 

Loe rohkem siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.