Tampere: ravirahast vastutusfondi täita ei tohiks

Viljandi haigla juht Priit Tampere.
Viljandi haigla juht Priit Tampere.

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere leiab, et loodavat mittesüülise vastutuskindlustuse fondi ei oleks mõistlik finantseerida ravirahadest, vaid eraldi eelarvest.

Kui Viljandi haiglas juhtub, et osutatud raviteenus või diagnostika on patsienti kahjustanud, siis kuidas Teie arvate, kes ja kuidas peaks seda lugu ideaalis uurima? Politsei, kohus?

Eelistatult on patsient oodatud pöörduma Viljandi haigla poole, meil on välja töötatud kaebuste ja ettepanekute käsitlemise protsess, mille käigus arutame toimunut nii patsiendi kui tervishoiutöötaja(te) vaatenurgast ja püüame jõuda lahenduseni.

Kui patsiendile haigla lahendus ei sobi, on järgmine loogiline samm (mida pakume ka oma infomaterjalides) pöörduda sotsiaalministeeriumi juures töötava tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni, terviseameti või haigekassa poole. 

See, kas pöörduda politsei või kohtu poole, on patsiendi enda valik. 

Milline oleks Teie hinnangul Eesti tingimustes kõige mõistlikum organ või süsteem selliste asjade lahendamiseks?

Meie arvates on planeeritav vastutuskindlustus mõistlik, kuid tingimustel, et kompensatsioonisummad oleks piisavad, et süsteem käivituks, ning antud fondi ei ole mõistlik finantseerida ravirahadest, vaid eraldi eelarvest. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.