Kliinikumis oli I poolaastal ületööd 2,6 miljoni euro eest

TÜ Kliinikum.
TÜ Kliinikum.

Kui esimese poolaastaga kogunes ületööd 2,6 miljoni euro eest, siis teise poolaasta kahe kuuga kogunes TÜ kliinikumis ületööd lisaks veel 1 miljoni euro eest.

Tartu Ülikooli Kliinikumi avalikkussuhete direktori Kristi Taela sõnul on haigekassa 2016. aasta leping (I ja II poolaasta kokku) statsionaarseks ravitööks 857 ravijuhu võrra väiksem kui 2015. aastal. “Kui aga võrrelda 2015. aasta tegeliku täitmisega, siis on leping 1 650 ravijuhu võrra väiksem – ka 2015. aastal pidi haigla lepingut ületama, sest haigeid oli rohkem, kui haigekassa lepingut sõlmides prognoosis,” kinnitas Tael.

Peamiselt on ületööd statsionaaris

Selle aasta I poolaasta lepingu ületöö oli kliinikumis 2,6 miljonit eurot, millest 2,1 miljonit oli ületöö statsionaaris. Selle aasta I poolaastal ületati haiglaraviks sõlmitud lepingut 243 ravijuhuga ja ambulatoorset tööd on tehtud 9 514 ravijuhu võrra rohkem, kui lepingus sätestatud. Ületöö tõttu jäi kliinikumil saamata 1 788 000 eurot. “Selle aasta esimese poolaasta ületöö on võrreldes varasemate aastatega kõige suurem,” sõnas Tael.

Teise poolaasta kahe kuuga on aga kliinikumil ületööd kogunenud juba 1 miljoni euro eest, millest 0,8 miljonit eurot on statsionaari ületöö (umbes 700 ravijuhtu). Taela sõnul on viimastel aastatel vähenenud kliinikumi statsionaarileping ravijuhtudes, kuid tegelikult haigeid pole vähem olnud, seega väheneb plaanilise ravitöö hulk. “Kuna ravi rahastamise leping on sõlmitud väga täpselt erialade lõikes ja piirkondliku ehk kõrgeima etapi haiglana osutame väga suures mahus vältimatut arstiabi, siis paljudel erialadel – hematoloogia, kardioloogia, pulmonoloogia ja nii edasi – ei olegi võimalik lepingut jälgida, sest peame osutama vältimatut abi aina suuremale hulgale patsientidele,” rääkis Tael.

Haiglale on tema sõnul olukord väga pingeline. “Tõsisel kaalumisel on selleks aastaks kavandatud plaanilise haiglaravi järjekorra edasilükkamine järgmisse aastasse. Need on tõsised otsused, mis vajavad põhjalikku vaagimist,” kinnitas Tael. Täpse info selgumisel antakse avalikkusele sellest koheselt ka teada, lubas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.