Ossinovski ei rahulda perearstide soovi

Tervise- ja tööminister, haigekassa nõukogu esimees Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister, haigekassa nõukogu esimees Jevgeni Ossinovski.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas perearstide seltsi pöördumisele lõdvendada esmatasandi kättesaadavuse kriteeriume eitavalt.

Ministri vastuses perearstidele seisab, et sotsiaalministeerium peab esmatasandi teenuste head kättesaadavust väga oluliseks ja seetõttu ei saa perearstide ettepanekut toetada. "Oleme valmis ettepanekuni viinud asjaolusid ja lahendusvõimalusi arutama järgmisel esmatasandi jätkusuutlikkuse töörühma koosolekul," seisab Jevgeni Ossinovski vastuses. "Oleme nõus, et seoses krooniliste haigete kasvuga kaasneb ka perearstiabis töökoormuse kasv ning seda on ka arvestatud. Kasvanud töökoormusega toimetulekuks abi kättesaadavust halvendamata rahastab Eesti Haigekassa alates 2013. aastast ka teist pereõde. Lisaks investeeritakse esmatasandi tervisekeskuste infrastruktuuri välja arendamisse, et perearstidel oleks võimalik koonduda grupipraksistesse ja laiendada oma meeskonda täiendavate spetsialistidega, et perearstide koormust vähendada."

Perearstide selts tegi ettepaneku muuta sotsiaalministri määrust (06.01.2010 nr 2) "Perearsti ja temaga koos töötavate tervishoiutöötajate tööjuhend" § 5 lõige 4 "Üldarstiabi osutaja peab korraldama ägeda tervisehäirega patisendile vastuvõtu pöördumise päeval, teistel juhtudel viie tööpäeva jooksul". Eesti Perearstide Selts tegi terviseministrile ettepaneku muuta määrust sõnastusega "teistel juhtudel kümne tööpäeva jooksul".

 

Seltsi juht Diana Ingerainen toob ministeeriumile tehtud pöördumises välja, et seoses krooniliste haigete osakaalu kasvuga nimistutes ei ole võimalik sama ressursi juures tagada "teistel juhtudel" vastuvõtte viie tööpäeva jooksul.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.