Ministeerium: laste tervisekontrollide olukorda parandavad tervisekeskused

Uue Mustmäe tervisekeskuse makett.
Uue Mustmäe tervisekeskuse makett.

Riigikontrolli audit leidis, et laste haigusi ei märgata piisavalt vara ning eelkooliealistest ja koolilastest käib vaid väike osa piisavalt tihti arsti juures. Sotsiaalministeeriumi hinnangul peaksid olukorda parandama loodavad tervisekeskused.

Sotsiaalministeerium leiab, et riigikontrolli ettepanek on asjakohane ning laste vähene tervisekontrollis käimine on tõepoolest probleem, vahendas ERR Uudised "Aktuaalne kaamera".

Probleemide lahendusena näeb ministeerium loodavaid tervisekeskuseid.

"Näiteks järgmiste aastate oluline tegevus on integreeritud tervisekeskuste ehitamine, kus perearstid, kooliõed, pereõed ja teised spetsialistid, sealhulgas haridustöötajad ja sotsiaaltöötajad saaksid meeskonnatööd arendada just koolilaste ja ka täiskasvanute heaolu nimel," selgitas ministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel.

Tervisekeskused aitaksid tema sõnul parandada ka kooliõdede kättesaadavust.

"Koolitervishoiu puhul me peame toetuma kooliõdedele ja sealhulgas on meil puudus just maapiirkondades. Selles suunas ka tervisekeskuste ehitamine ja see osa tööst aitaks parandada kättesaadavust. Kooliõde oleks üks osa pereõe ja -arsti meeskonnast ja nad saaksid vajadusel üksteist katta ka koolis," rääkis Koppel.

Tema sõnul tehakse selles osas tööd kohalike omavalitsustega, et ka lastekaitsetöötajad oleksid inimestele võimalikult lähedal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.