Eesti sünnib aastas 770-850 last enne õiget aega

Kuvöös.
Kuvöös.

Neljapäeval, 17. novembril tähistatakse rahvusvahelist enneaegse sünni päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu enneaegsuse olemusele ja sellega seotud probleemidele.

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) tähistab enneaegse sünni päeva ka haigla sünnitusmajas.

ITK sünnitusmaja tähistab 17. novembril enneaegse sünni päeva erinevate tegevustega. Üheks nimetatud päevale omaseks traditsiooniks on sünnitusmajas saanud trepikontsert, mille raames esineb sel aastal Eesti säravaim vokaalansambel Estonian Voices. Kontsert algab kell 14.00 sünnitusmaja treppidel III korrusel.

Lisaks on saanud tavaks illumineerida sünnitusmaja sirelilillat värvi, sest just see värv on enneaegsete tunnusvärviks, tähistab uue elu algust ning sümboliseerib optimismi. Hoonete sirelilillaks valgustamine on üheks enneaegse sünni päeva populaarseks toetuse avaldamise viisiks.

Peale kontserti toimub kõigile asjaosalistele koosviibimine sünnitusmaja Perekooli ruumis, kus neonatoloogia osakonna juhataja doktor Pille Andresson räägib üldiselt enneaegse sünni päeva tähendusest ning tutvustab uut peatselt valmivat enneaegsete ravijuhendit.

Lastearst Annika Tiit saab sõna rinnapiima doonorite tänamiseks ning tutvustab lühidalt doonorluse statistikat ning uuringute tulemusi. Lisaks räägib enneaegsetele lastele ja nende peredele tähelepanu pööramise olulisusest MTÜ Enneaegsed Lapsed nimel Triinu Kalle.

Igal aastal sünnib Eestis 770-850 last enne oma õiget aega. Lapse sünd on üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Tuua laps ilmale ennetähtaegselt, on nii ema kui pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne läbielamine. Igasugune toetus, nii moraalne, materiaalne kui emotsionaalne, on nendele lapsevanematele väga oluline.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.