Akadeemikuks kandideerib ka kaks tegevarsti

Siluetid.
Siluetid.

Eesti Teaduste Akadeemia kuulutas välja viie uue akadeemiku valimised, teiste hulgas kandideerivad ka kaks tegevarsti.

Kes aga 34st kandidaadist pääseb selle viie sekka, kellel on au istuda Eesti Teaduste Akadeemia kolleegiumi seas? Ülevaate saab ERRi Novaatori lehelt.

Loodusteaduste ja meditsiini valdkonnas on akadeemiku-kandidaadiks esitatud 14 teadlast: Anne Kahru, Mihkel Kaljurand, Maia Kivisaar, Maris Laan, Ivo Leito, Irja Lutsar, Andres Merits, Mari Moora, Tiina Nõges, Pärt Peterson, Mihkel Zilmer, Tõnis Timmusk ja tegevarstidest Margus Viigimaa ja Jaan Eha.

Kandidaatide hindamisel võtavad akadeemikud arvesse muu hulgas teadlaste mõjukust, mis peegeldub muu hulgas avaldatud teadustööde arvus ja selles, mitu korda on teised teadlased neile viidanud. 

Kiire ja pealiskaudse ülevaate annab kahe kombineerimisel saadav h-indeks. Indeksi väärtuseks on suurim arv h, mille korral autori h publikatsioonil on vähemalt h tsiteeringut. Näiteks h-indeksi väärtus 26 tähendab, et teadlase 26 teadustööd on tsiteeritud vähemalt 26 korda.

Akadeemia üldkogu valib uued akadeemikud 7. detsembril.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.