Kes võtab Peep Talvingult tänavu tiitli üle?

Professor Peep Talving eelmise aasta Meditsiin 2016 konverentsil pärast meditsiinimõjutaja tiitli saamist.
Professor Peep Talving eelmise aasta Meditsiin 2016 konverentsil pärast...

Aasta tagasi pälvis Meditsiiniuudiste lugejate tahtel aasta meditsiinimõjutaja tiitli professor Peep Talving. Kes võtab selle tiitli tänavu temalt üle, on teie otsustada. Toimetuse valitud 10 mõjukat inimest on teie ees.

Tulemuse kuulutame välja konverentsil Meditsiin 2017, mis toimub 14. detsembril Tallinnas Viru konverentsikeskuses. Kes sinna tulla ei saa, saab uudisest teada mu.ee vahendusel või aasta viimasest Meditsiiniuudiste paberlehest, mis ilmub 20. detsembril.

Eelmisel aastal võitis meditsiinimõjutaja tiitli professor Peep Talving, kes on erakorralise ja katastroofi meditsiini teema Eestis põhjalikult käsile võtnud.

Hääletada saab oma eelistuse poolt kuni pühapäevani siit. Hääletus on anonüümne. Juba ligi 150 inimest on oma valiku teinud ja nende põhjal on esikolmik välja joonistunud.

Kes on siis tänavused meditsiinimõjutaja kandidaadid?

1. Kuido Nõmm - TÜKi erakorralise meditsiini arst ja EMO juht; juunikuise „Padjaga tööle“ aktsiooni eestvedaja.
2. Jevgeni Ossinovski - terviseminister, kes on jäänud silma mõnestki eelmisest ministrist tegusamana, kel on oma alati arvamus, mida poliitikuna ka välja öelda ei pelga. Värskete uudiste valguses näib, et suudab ära hoida ka sotsiaalmaksu langetamise, mis viiks tervishoiust vähemalt 60 mln eurot.
3. Eero Merilind - terava sotsiaalse närviga perearst, kes päevakajalistel teemadel alati sõna sekka ütleb. Tunnustab igal aastal üht arsti tiitliga aasta arst, peab portaali arst.ee ja on sotsiaalmeedias algatanud palju teravaid arutelusid meditsiinipoliitika teemadel.
4. Katrin Rehemaa, arstide liidu peasekretär – hoolitseb selle eest, et arstid Eestisse jääksid, väärikat palka saaksid ja ka koju puhkama jõuaksid. Sel aastal on seoses uue kollektiivleppe läbirääkimistega tema õiglustunne taas terav.
5. Tiina Kangro – ajakirjanik ja poliitik. On üle 20 aasta kajastanud ajakirjanikuna puuetega inimeste ja nende perekondade probleeme ning riigi sotsiaalpoliitikat puuetega inimeste suhtes. Viimati jäänud silma sõnavõttudega dementsuse ravi ja hoolduse kitsaskohtade teemal.
6. Ruth Kalda – peremeditsiiniprofessor ja pereõdede koolitaja. Esimesed retseptiõiguslikud pereõed said „valmis“ sellel aastal. Nüüd on neid registris juba üle poolesaja.
7. Märt Põlluveer – ITK EMO arst ja juht, toonud esile mitte ainult EMO kitsaskohti (ülerahvastatus, ülekoormus), vaid ka meditsiinisüsteemi puuduseid laiemalt.
8. Tanel Ross – Eesti Haigekassa juhatuse esimees, meditsiini mõjutaja eelkõige haigekassa miinusega seoses ja samas ka lahenduste pakkujana.
9. Madis Veskimägi – tõsine maa sool, tervishoiusüsteemi parendamiseks hulga häid ideid välja käinud perearst Tõstamaalt. Oma töös äärmiselt süsteemne, tegus ja paljujõudev. Just tänu temale võib muutuda röntgenseade kasutamine perearstikabinetis lähitulevikus võimalikuks, mis seni on olnud keelatud tegevus.
10. Ain Aaviksoo – sotsiaalministeeriumi asekantsler, kes toonud kaasa personaalmeditsiinis ja e-tervise arengutes uusi lootusi, on ümber korraldanud SA E-tervis ja asunud viimaks üle-eestilist digiregistratuuri tegema.

Meditsiiniuudiste toimetus valib meditsiinimõjutajat aastast 2008. Toona sai sellest LTKH tuntud neuroloog Katrin Gross-Paju, aasta hiljem radioloog ja tervishoiuekspert Peeter Mardna.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.