Soomlased pelgavad Venemaal hoogu koguvat HIVi levikut

HIVi test.
HIVi test.

Soome tervishoiuametnike sõnul on Venemaa piiriäärsetes regioonides tõusnud uute HIV-nakatunute arv plahvatuslikult kõrgele ning see võib peagi ohustada ka Soome elanike tervist.

Peterburi linn ja Leningradi oblast on HIV leviku poolest Venemaa üheks probleemsemaks piirkonnaks, vahendas ERRi uudisteportaal.

Vene meedia andmetel on Peterburi linna ümbritsevas Leningradi oblastis saanud HIV-nakkuse juba ligi 1,2% elanikkonnast ehk umbes 20 000 inimest. Viie miljoni elanikuga Peterburis endas on HIV-nakkuse kandjaid elanikkonnast umbes 1% ehk ligikaudu 50 000 inimest. Kokku on Venemaal 9 ohupiirkonda, kus on HIV-infektsiooniga inimesi rohkem kui protsent elanikkonnast, vahendas Yle.

Venemaaga piirneva Lõuna-Karjala maakonna kohta on aga teada, et umbes pool uutest nakatumistest on seotud Venemaaga.

"On väga tõenäoline, et Venemaal on praegu puhkenud enneolematu HIV-epideemia," nentis Lõuna-Karjala sotsiaal- ja tervishoiupiirkonna ülemnakkusarst Pekka Suomalainen, kelle sõnul on 1% HIV-postiivseid elanikkonnast väga murettekitav näitaja. "Kui kõiki neid inimesi ravida, on see ühiskonnale ja tervishoiusüsteemile väga suureks koormaks."

Võrdluseks - Soomes on aastate jooksul saanud HIV-nakkuse umbes 3500 inimest ehk sisuliselt on Peterburis ja Leningradi oblastis praegu 20 korda rohkem HIV-nakatunuid kui kogu Soome riigis. Samas elanikke on seal umbes 1,2 miljonit rohkem kui Soomes.

Täismahus artikkel ERRi veebis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.