Kardioloogid kärpest: infarktiravi hakkab sõltuma kellaajast

Kardioloogid nendivad, et planeeritava kärpe jõustumisel on Eesti esimene riik Euroopas, kus infarktiravi sõltub kellaajast, st. see ei ole kättesaadav ööpäevaringselt.
Kardioloogid nendivad, et planeeritava kärpe jõustumisel on Eesti esimene riik...

Eesti Kardioloogide Selts teatas 18. novembril, et on püüdnud haigekassaga ravimahtude, samuti ka hinnakirja osas läbi rääkida, kuid kahjuks ei ole see vilja kandnud.

Järgneb kardioloogide seltsi pöördumine:

Kuna otsesuhtlus Eesti Haigekassaga on olnud kui kurtidele kõrvadele ning tulevikuvaade on tume, peame oma kohuseks avalikkust hoiatada, et haigekassa poolt kavandatav 2 miljoni euro suurune südamehaiguste raviks ettenähtud raha vähendamine halvab ravi kättesaadavuse täielikult.

Haigekassa kärpis 2016. aastal südamehaigete raviraha 3 miljoni euro võrra ning järgmisel aastal on plaanis veel 2 miljoni euro suurune kärbe. Sel aastal on kaks suurimat kardioloogiakeskust pidanud plaanilisest ravist juba loobuma, sest olemasoleva rahaga saame aidata vaid erakorralist arstiabi vajavaid haigeid.

Tehtud otsuste tõttu kannatavad kõige enam meie südame- ja veresoonkonna haigusi põdevad patsiendid (see haiguste rühm on suurim haigestumise ja surma põhjustaja Eestis), kellele me alates 2016. aastast ei suuda ravi tagada varasemate aastate tasemel.

Juhime tähelepanu, et siiani on haigekassa poolt katmata mitmed väga olulised teenused – infarktihaigete invasiivse ravi ööpäevaringne valveteenistus, ehhokardiograafi ööpäevaringne valveteenistus, ööpäevaringne EMO konsultandi valveteenistus, 1 kardioloog 6 intensiivravi patsiendi kohta (hetkel rahastatud 12 patsiendi kohta), rütmihäirete kompleksablatsioon, südame veresoonte komplekslaiendamine, südame veresoontesisene piltdiagnostika jne.

Uue kärpega kaob ära ka südamepuudulikkust ravivate stimulaatorite paigaldusteenus. Kõiki neid teenuseid on haiglad kompenseerinud senini teiste teenuste arvelt.

Planeeritava kärpe jõustumisel on Eesti esimene riik Euroopas, kus infarktiravi sõltub kellaajast, st. see ei ole kättesaadav ööpäevaringselt.

Uudis on haigekassa kommentaariga täiendamisel esimesel võimalusel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.