Braschinsky: oleme valmis panustama peavalu ravi võrgustikku

Peavalu seltsi president Mark Braschinsky.
Peavalu seltsi president Mark Braschinsky.

Eestis sisuliselt puudub peavalu tervishoiuteenuse süstematiseeritud võrgustik, leidis peavalu seltsi president Mark Braschinsky.

Eesti Peavalu Selts (EPS) liitus erialaseltside ühisavaldusega, kuna on nõus osutatud probleemsete kohtadega, rääkis peavalu seltsi president Mark Braschinsky.

"Kõige enam on EPSi jaoks aktuaalne Eestis sisuliselt puuduv peavalu tervishoiuteenuse süstematiseeritud võrgustik nii, nagu seda näeb ette ja soovitab Euroopa Peavalu Föderatsioon," hindas Braschinsky. Selleks, et antud süsteem luua, on Braschinsky sõnul vajalikud teadmised ja eeltingimused motiveeritud ja pädevate spetsialistide näol olemas ning EPS on valmis antud protsessi juhendama ja realiseerima - sealhulgas ka koolitama välja uusi vajalikke spetsialiste.

"Juba toimima saadud süsteem tõstaks nii peavalualase tervishoiuteenuse kvaliteeti, kui ka tooks endaga kaasa piiratud ressurssi optimaalsemat kasutamist ehk teisisõnu, on kuluefektiivne," hindas Braschinsky.

"Kuid tervishoiusüsteemi püsiv alarahastatus Eestis loob suurima takistuse ka siin," lisas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.