Rohkem tegusid patsiendi nimel!

Novembris said traditsioonilisel Meditsiiniuudiste ravimiseminaril kokku apteekrite ja ravimiettevõtete esindajad, et arutleda selle üle, mis neile muret valmistab ja rahulolu pakub.

Oma ettekannetega esinesid ka sotsiaalministeeriumi ja haigekassa esindajad, kes tegid ülevaate muudatustest, mis käesoleval aastal on apteekritele mõeldes tehtud.
Samuti anti mõningane ülevaade sellest, mis on uuel aastal apteekreid ootamas.

Meditsiiniuudiste toimetus leiab, et tehtud on palju, kuid samas on venima jäänud mitmed olulised tööd. Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajate ettekannetes jäi kõlama eelkõige see, et apteekrite töö on muutunud ja muutub digitaalsemaks ning bürokraatia-paberimajandus väheneb.

See on väga tore ja tubli saavutus, kuid teisalt on siin tegemist apteekrite töökohustuste peenhäälestamisega, mis aga kokkuvõttes väga paljut ei muuda. Paljud murekohad on aastaid lahendamata.

Näiteks on siiani tähelepanuta jäänud apteekrite suured arengusoovid – asjaolu, et apteekrid soovivad olla täisväärtuslikud tervisetöötajad ja seda mitte vaid nime poolest; et nad soovivad paremat ligipääsu patsientide infole, et neid kvaliteetsemalt nõustada; et nad soovivad rohkem ravis kaasa rääkida.

Või siis fakt, et hädavajalik on saada enesestmõistetavaks osaks esmatasandisüsteemist ning olla arstidele tõsiseltvõetav tervisealane koostööpartner.

Kahju, et sellised reformid ja lahendused nii kaua venivad, sest sellest kaotab patsient. Sest olgem ausad, tänapäeval otsivad väga paljud kergemat tervisehäda põdevad inimesed esmajärjekorras abi apteegist ning perearsti juurde oma muredega ei jõuta. On viimane aeg hakata sellega arvestama.

Apteeker on inimeste jaoks teatud olukordades tervisenõustaja number üks. Kordavad seda ju päevast-päeva ravimireklaamidki, et ravimi kasutamisel tuleks nõu pidada arsti või apteekriga.

Seega, patsientide parema tervise nimel – vähem peenhäälestust ja rohkem tõsisemate murekohtades lahendamisi!

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.