Sule: Teenuseosutajad peaksid hoopis ise riigihankeid korraldama

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.
Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule leiab, et haigekassa lepingute riigihankele panemisest oluliselt suuremat rahalist säästu annaks see, kui teenuseosutajad ostaks ise vajalikke tooteid ja teenuseid riigihankega.

Sule: "Nüüd tegeletakse majanduskomisjonis usinalt teemaga, kuidas hakata tervishoiuteenuseid riigihankega hankima. Samas pole  aga tõstatatud teemat, et kõik meie tervishoiuteenuse osutajad, kelle pakutavaid teenuseid kasvõi osaliselt rahastatakse avaliku rahaga peaksid ise oma teenused ja tooted hankima riigihangetega. Ei tea, miks sellega ei tegeleta. Just sel moel on tegelikult võimalik ressursse palju efektiivsemalt juhtida. Haiglate liidu liikmeshaiglate vahel on käivitunud tulemuslik koostöö paljude hangete läbiviimisel. Näiteks kardioloogilistele tarvikutele hanked on tänaseks väga oluliselt hoidnud kokku maksumaksja raha. See on küll koht, kus on võimalik saada mõõdetavat majanduslikku kasu, mida haigete raviks kasutada."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.