Mida minna kuulama Kliinik 2017 konverentsile?

Traditsiooniliselt toimub Kliinik 2017 Tartus Dorbati konverentsikeskuses.
Traditsiooniliselt toimub Kliinik 2017 Tartus Dorbati konverentsikeskuses.

Juba jaanuari lõpus toimub iga-aastane arstide täiendkoolituse suursündmus Kliinik 2017, traditsiooniliselt Tartus ja kolme päeva jooksul. Mida sel korral kuulama minna?

Esmaspäevast, 30. jaanuarist kuni 1. veebruarini toimuval  Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse konverentsil Kliinik 2017 (toimub Tartus Dorbatis) esinevad ettekannetega paljude erialade juhtivad arstid ja spetsialistid. 

Avasõnad on Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi juhatajalt professor Joel Starkopfilt ja pärast seda võtab avasessiooni üle TÜ Kliinikumi kliinilise eetika komitee. Teemasid on nii tervishoiu prioriteetidest, arstide kollegiaalsusest kui ka elu väärikast lõpust ja suremise abistamisest. 

Järgmised sessioonid on keskendunud erialadele, mis arste igapäevatöös puudutavad. Intrigeerib ilmselt ka teema, mis vaatleb näiteks kannabinoidide kasutamist meditsiinis, nii neuroloogiliste kui ka onkoloogiliste haiguste puhul.

Esimesel päeval kõneldakse veel primaarsest immuunpuudulikkusest ja muust, toimub kliinilise meditsiini doktorikool kuue ettekandega, neist kaks ingliskeelsed.

Teine päev algab samuti doktorikooli lühiettekannetega, edasi pühendatakse sessioon laboriuuringutele. Haigekassa ja ülikooli koostöös tutvustatakse uut tervishoiu hindamise võimalust kvaliteediindikaatorite läbi, mida osapooled esitlesid detsembri keskel ja mille kohta saab lugeda siit.

Teise päeva üks põnevaid ettekannete plokke võtab vaatluse alla füsioteraapia võimalused kroonilise valu leevendamiseks ja teine pearinglusega patsiendi. 

Teise päeva lõpus toimub traditsiooniline õhtusöök.

Kolmas konverentsipäev algab kõne- ja neelamishäirete teemagakäsitlusega. Järgneb pulmonaalhüpertensiooni plokk ja paar ettekannet vanadusest ja haigustest. Viimane teema on järjest enam konverentsi programmi lülitatud, sest Eesti elanikkond ju vananeb ja eakate terviseprobleemid muutuvad järjest tähtsamaks. 

Viimane teemakäsitlus enne konverentsi lõppu on aga põlvevalust, nii lastel, noorukitel kui kuldses keskeas. 

Täpsem kava ja registreerumine siit.

e-posti aadress taiendus@med.ut.ee

Registreerumise tähtaeg: 16. jaanuar 2017.a.

Osavõtumaks: 100 EUR

Konverentsist osavõtt annab 30 täienduspunkti!

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.