Vastutuskindlustuse päevakorda tõstnud arst jäi kohtus süüdi

Igor Gorjatšjov
Igor Gorjatšjov

Täna mõistis esimese astme kohus patsiendi surmas süüdi Ida-Viru arsti Igor Gorjatšovi ja määras talle karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse. Selle juhtumiga seoses tõusis arstide seas taas teravalt üles vastutuse ja kindlustuse teema.

Arst siiski vangi minema ei pea. Kohus otsustas Postimehe andmetel, et karistust ei pöörata täitmisele, kui  süüdimõistetu ei pane kohtu määratud katseajal toime uut tahtlikku kuritegu. Arstile määrati katseajaks kaks aastat. Kohtuotsus on õigus edasi kaevata apellatsiooni korras Tartu  Ringkonnakohtule.

Kriminaalsüüdistus sai alguse 2012. aasta 24. novembri õhtul Ida-Viru keskhaigla EMOs aset leidnud juhtumist, kui kiirabi tõi sinna sillamäelase Valeri (42). EMOs valves olnud arst Igor Gorjatšjov (39) diagnoosis Valeril soolenakkuse ja saatis ta kodusele ravile, kuid 25. novembri varahommikul tõi kiirabi Valeri taas haiglasse, kus ta suri vaatamata haiglas tehtud operatsioonile.

Kohtuprotsessi alates tegi avalduse ka Eesti arstide liit, kes taunis meedikute karistamist kriminaalkorras.

“Arstid peavad ravitöös paratamatult võtma  riske, otsuste tegemiseks on sageli vähe aega ja eksimisvõimalus on suur,” sõnastas Postimehele arstide liidu seisukoha peasekretär Katrin Rehemaa. “Arstlik viga ei tohiks kaasa tuua kriminaalkaristust, kui just ei ole tegemist patsiendi tahtliku kahjustamisega.”

Diagnostilise vea eest kriminaalvastutusele võtmine ei ole Rehemaa sõnul Euroopas tavapärane. “Üldse ei eksi ainult selline arst, kes patsiente ei ravi.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.