Soodusnimekirja ennistatud ravimit tarvitab üle 5000 Eesti inimese

Kohtulahendiga ravimite soodusnimekirja tagasi pääsenud hüpertooniaravimit kasutab igapäevaselt 5000–5500 Eesti inimest.
Kohtulahendiga ravimite soodusnimekirja tagasi pääsenud hüpertooniaravimit...

Kohtumäärusega ravimite soodusnimekirja tagasi pääsenud hüpertooniaravimit kasutab igapäevaselt 5000–5500 Eesti inimest, selgub ravimiameti andmetest.

Ehkki sotsiaalministeeriumi soodusravimite komisjon arvas hüpertensiooniravimi MicardisPlus kalli hinna tõttu nimekirjast välja, andis ravimitootja Boehringer Ingelheimi esindaja kohtu poole pöördumine sellele esialgse õiguskaitse raames võimaluse nimekirjas edasi olla.

MicardisPlus on ravim, mis sisaldab kaht toimeainet: telmisartaani ja hüdroklorotiasiidi. Ravimit turustatakse tablettidena.

Kui levinud ravim Eestis on? Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juht Ott Laius selgitas, et kogu eelmise aasta andmeid neil selle ravimi kohta hetkel veel ei ole, sest 2016. aasta IV kvartali statistika valmib veebruari keskel. 

"Varasemate kvartalite pealt vaadates võib eeldada, et igapäevaseid kasutajaid on MicardisPlusil 5000 kuni 5500," ütles Laius.

"Telmisartaani ja hüdroklorotiasiidi kombinatsioonpreparaatide igapäevaseid kasutajaid võiks kokku olla 12500 kuni 13000," lisas osakonna juht.

Konkreetsele ravimile on geneerilisi preparaate saadaval viis erinevat nimetust ning sõltuvalt preparaadist on hinnavahe orienteeruvalt kahe- kuni kolmekordne.

Sotsiaalministeeriumist lisati, et MicardisPlus arvati soodusravimite nimekirjast välja võrreldes alternatiividega selle ebaproportsionaalselt kõrge hinna tõttu. Ravimile on olemas patsiendile soodsamad alternatiivid. "Soodusravimite nimekirja muutmine, sinna uute, sh ka geneeriliste ravimite lisamine ning ravimipakendite väljaarvamine erinevatel põhjustel, sh ebaproportsionaalselt kõrge hinnataseme tõttu, on tavapärane protsess. Tavapärane on ka ravimifirma õigus selliseid otsuseid kohtus vaidlustada," selgitas ministeeriumi esindaja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.