Martinson: Tallinna haiglatel seisab ees keeruline ülesanne

Tallinna kolme haigla nõukogu liige Merike Martinson.
Tallinna kolme haigla nõukogu liige Merike Martinson.

Tallinna abilinnapea ja linna kolme haigla nõukogu liige Merike Martinson ütles Tallinna tervishoiu alanud aasta plaane kommenteerides, et 2017 põhimärksõnaks võib pidada tervishoiu alarahastamist.

Mureks on abilinna peal sõnul uus hinnakiri ja käesolevad läbirääkimised raviteenuste lepingumahtude osas haigekassaga. "Loodan, et uus valitsus leiab tervishoiule lisaressursse alarahastuse leevendamiseks," jätkas ta. "Tallinna haiglatel seisab ees keeruline ülesanne hoida vaatamata alarahastusele ravikvaliteedi senist head taset. Arstiabi kättesaadavus saab paraneda peamiselt lisarahastamise abil," sõnas Martinson.

Olulise teemana tõi abilinnapea välja jätkuvalt Tallinna Haigla - käesoleval aastal peab valmima Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava II etapp.

Ka ootavad Mustamäe elanikud valmivat kaasaegset tervisekeskust endise amortiseerunud Mustamäe Polikliiniku asemele. "Ehitustööd on praegu täies hoos," lisas Martinson.

Veel plaanib Tallinna linn ehitada sajakohalise õendushoolduskodu Iru Hooldekodu juurde. Abilinnapea sõnul on alanud aastal planeeritud selle projekti valmimine.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.