Elektroakupunktuur võib leevendada randmevalu

Karpaalkanali sündroom teeb valu.
Karpaalkanali sündroom teeb valu.

Randomiseeritud kontrolluuring on näidanud, et öise lahastamisega kombineeritud elektroakupunktuur võib aidata leevendada kroonilisest karpaalkanali sündroomist tingitud valu.

“Me leidsime, et ravimeetod, milles kasutati elektroakupunktuuri, parandas pisut sümptomeid, liikuvust, toimimist, aktiivsust ja pigistamisvõimet patsientidel, kellel esinesid kroonilised kergekujulised kuni mõõdukad primaarse karpaalkanali sündroomi sümptomid, kui seda kombineeriti öise lahastamisega,” märgib doktor Vincent Chung Hiinas asuvast Hongkongi Ülikooli Jockey Club’i Rahva Tervise Koolist ja Hongkongi Integratiivse Meditsiini Instituudist.

Uuringu tulemused avaldati ajakirjas Canadian Medical Association Journal.

Karpaalkanali sündroom esineb ligikaudu kolmel protsendil elanikkonnast ja võib häirida inimeste igapäevast tegevust, põhjustades suuri tööga seotud probleeme ja invaliidsust. Kergekujulise kuni mõõduka karpaalkanali sündroomi kaks levinumat ravimeetodit on öine lahastamine ja lokaalsed steroidisüstid.

Uuringus, mille viisid läbi Hongkongi teadlased, võrreldi öise lahastamise ja elektroakupunktuuri kombineeritud kasutamist üksnes lahastamise kasutamisega karpaalkanali sündroomist tingitud kerge kuni mõõduka valu leevendamiseks 17 nädala vältel.

Patsiendid jaotati juhuvaliku alusel kahte rühma ning 181 uuringut alustanud isikust läbisid selle 174. Nad kirjeldasid valu sümptomiskaala alusel, mida kasutatakse tavaliselt karpaalkanali sündroomiga seotud valu hindamiseks.

Patsientidel, kelle ravimiseks kasutati elektroakupunktuuri koos öise lahastamisega, leevenesid sümptomid 5 ja 17 nädala järel kontrollrühmaga võrreldes rohkem.
Lisaks sellele näitas uuring, et ainult lahastamine ei leevendanud valu ega parandanud toimimist.

Teadlased märgivad kokkuvõtteks, et öise lahastamisega kombineeritud elektroakupunktuur võib tõenäoliselt leevendada valu patsientidel, kellel esinevad karpaalkanali sündroomist tingitud kerged kuni mõõdukad sümptomid.

Lisa kommentaar

  • Science Daily

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.