Haigekassa soov on liikuda tõhusamate rahastusmudelite suunas

Haigekassa jaoks on 2017. aasta märksõnad eelkõige mitterahalise hambaravihüvitise ettevalmistamine, esmatasandi reformiga jätkamine ja strateegilise ostmise arendamine.
Haigekassa jaoks on 2017. aasta märksõnad eelkõige mitterahalise...

Haigekassa jaoks on alanud 2017. aasta märksõnad eelkõige mitterahalise hambaravihüvitise ettevalmistamine, esmatasandi reformiga jätkamine ja strateegilise ostmise arendamine.

Haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse peaspetsialist Vivika Tamra ütles eesolevat aastat kommenteerides, et kõige tugevam ja ühiskonna jaoks kõige tulusam süsteem on solidaarne tervishoiusüsteem, mille säilimisele tuleb olulist tähelepanu pöörata.

"Seejuures tuleb meil liikuda senisest tõhusamate rahastusmudelite suunas, mis toetavad kvaliteetse ravi optimaalset pakkumist," lisas ta.

Tamra jätkas, et tulemusliku ravikindlustuse pakkumise aluseks on tugev esmatasand - 2017 aasta perspektiivis on rahastusmudelite arendamine tervisekeskuste toimivuse ja esmatasandi teenuste arendamise toeks.

"Eriarstiabi kättesaadavus on olnud ja jääb meie fookusesse ka edaspidi. Meie eesmärgiks on  kättesaadavusega seotud põhimõtete edasiarendamine, näiteks ooteaegade diferentseerimine ravivajadusest lähtuvalt," tutvustas haigekassa esindaja.

Õendusabi arendamisel on haigekassa prioriteet koduõenduse arengu toetamine ning aktiivravi koormuse vähendamine. 

Oluline märksõnaon ka kaasaegsed infotehnoloogilised arendused, näiteks ravimite koostoimete registri, e-konsultatsiooni teenuse, digisaatekirja, kliinilise otsustustoe jätkuv arendamine, mis kõik loovad eelduse tervishoiusüsteemi efektiivsuse tõusuks, lisas haigekassa spetsialist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.