Rakvere haigla juht: mullune kogemus teeb ettevaatlikuks

Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Eelmise aasta kogemus näitas, et tervishoiuteenuste hinnakiri küll tõusis, ent ravijuhtumeid jäi vähemaks ja nende hind selles proportsioonis ei muutunud, ütleb Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Suurkaev ütles, et ei tea tänase päeva seisuga midagi haigekassa (EHK) 2017. aasta võimaliku tellimuse kohta Rakvere haiglalt.

"Kuna meie käibest enamuse moodustab haigekassa tellimus, siis on olukord hetkel üks suur teadmatus," ütles Suurkaev alanud aasta plaane kommenteerides.

"Ümber meie möllavad viirusinfektsioonid, mis kindlasti mõjutavad ka meie mahtusid ja tööd, kuid kas see töö ka tasutud saab, on veel teadmata," sõnas haigla juht.

Ta tõi välja, et eelmise aasta viimastel päevadel kehtestati küll uus tervishoiuteenuste hinnakiri, kuid 2016. aasta kogemus näitas, et hinnakiri võis toona küll tõusta, aga ravijuhtumeid jäi vähemaks ja nende hind selles proportsioonis ei muutunud.

"Ehk siis tollane palgatõus tuli kinni maksta muudest tuludest haigla mõistes. Seega jääb plaanide tegemine sinna, kus haigekassa oma saladused lepingumahtude kohta meile teatavaks teeb," ütles haigla juht.

Pikemalt loe järgmisest paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.