Vink: Hambaraviturg on liiga vabaks lastud

Marek Vink
Marek Vink

Tervishoiukorralduseseaduse muutmise agar läbisurumine, mis peaks alates 2018. aasta algusest parandama täiskasvanute võimalusi hambaravile, ei täida hambaarstide liidu Marek Vinki hinnangul oma eesmärki ja selle elluviimine pole võimalik.

Vink: "Sellise seadusemuudatuse agar läbisurumine on ogarus. Sellega soovitakse hambaraviteenuse hindasid jõuga alla suruda, et elanikkonnale kättesaadavust parandada. Kuid haigekassa piirhinnad ei võimalda teenust osutada. Liiga kaugele vabaks on hambaraviteenuse turg lastud, nii on saadud maailmatasemel kvaliteedi tagamiseks teha hiiglaslikke investeeringuid innovatiivsetesse seadmetesse-tehnoloogiasse. Ja seda geograafiliselt üsna ebavõrdselt, sest 3/4 raha ringleb ju Tallinnas, kus hambaraviettevõtjate rendihinnad jm kulusisendid on kordades suuremad kui Lõuna-Eesti vallamaja tagaruumi loodud hambaravikabinetis, aga haigekassa peab seaduse järgi piirhindadega kohtlema kõiki teenuseosutajaid võrdselt. See on üks gordioni sõlm, mille läbiraiumine polegi võimalik, sest tänapäevasesse tehnoloogiasse investeerinud moodne hambakliinik ei suuda teenust osutada haigekassa piirhindadega. Laste puhul doteeritakse teenust täiskasvanutele osutatud teenuste arvelt selleks, et perekond ühe teenuseosutaja juures saaks käia."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.