Laasik: Tegeletakse pisidetailidega, mis suures plaanis ei muuda midagi

Elva haigla ravijuht ja nõukogu esimees ortopeed Peeter Laasik
Elva haigla ravijuht ja nõukogu esimees ortopeed Peeter Laasik

Meditsiiniuudiste küsimusele, kas uus tervishoiuteenuste loetelu teeb elu keerulisemaks või lihtsamaks, vastas Elva haigla juht Peeter Laasik.

Peeter Laasik: "Positiivsena tooksin välja selle, et on tekkinud paljude sise ja kirurgia erialade voodi profiilide asemel üks kirurgia ja üks sise eriala voodiprofiilid.
Võib välja tuua erinevaid üksikuid muutusi nii pluss kui ka negatiivse poole pealt, kuid ütleksin üldise märkusena, et toimub "peenhäälestumine". Mida see tähendab? Teenuste nimekirjas toimub n-ö paar senti siiapoole, paar senti sinnapoole muutused.
Näiteks ambulatoorsete vastuvõttude osas olid teatud analüüsid hinna sees, nüüd on nad välja tõstetud ja nende tegemisel peab hakkama neid arvetel eraldi kajastama Samas on mindud just komplekshindade ja DRG-de poole, millede üks mõte on standardkulude puhul mitte tegeleda n-ö sendi serva lõhki ajamisega, vaid tehakse keskmine hind.
Ambulatoorsete vastuvõttudega on mindud vastupidises suunas – standartsete teenuste puhul detailiseeritakse ja suurendatakse bürokraatiat.
Miks? Kontrolli parandamiseks? Kas meil on bürokraatiat vähe? Ei saa aru.
See ongi "peenhäälestamine" – tegeletakse pisidetailidega, mis suures plaanis ei muuda midagi, samas selget ideed põhimõttelisteks muudatusteks ei ole."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.