Laidmäe: Sel aastal oleme veelgi konservatiivsemad

Haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna juhataja kt Erki Laidmäe.
Haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna juhataja kt Erki Laidmäe.

Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas väldib haigekassa soodusravimist tekkida võivat suurt ülekulu, nagu juhtus läinud aastal ühe C-hepatiidi ravimi puhul, vastas haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna juhataja kt Erki Laidmäe.

Erki Laidmäe: "Uusi ravimeid esitatakse soodusnimekirja lisamiseks aastas ca 30–50. Nende puhul on tavaliselt tegemist originaalravimitega või ravimitega, mille korral soovitakse soodustust laiendada täiendavatele patsiendigruppidele. Selliste ravimite soodusnimekirja lisamisega on vaja võimalikult täpselt prognoosida võimalikku lisakulu. Kuid alati ei ole piisavalt põhjalikke objektiivseid andmeid, mille põhjal neid prognoose teha, seega iga lisakulu arvestamisel on väike risk. Vaadates 2016. aasta ravimitega tekkinud lisakulusid, rakendame sel aastal ravimite läbirääkimistel veelgi konservatiivsemat lähenemist ning üritame senisest rohkem sõlmida ravimitootjaga lepingu, mis seab suurimale võimalikule kulule piirid."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.