Nooremarstide ühendus uurib diplomijärgset õpet

Eesti Nooremarstide Ühendus (ENÜ) on ühendanud jõud poliitikauuringute keskusega Praxis ja Rootsi Karolinska instituudiga, et hinnata diplomijärgset õpet süsteemselt.

Üheks sisendiks selles töös on residentide, residentuuri värskelt lõpetanute ja
residentuurijuhendajate hinnangud tänasele erialaõppele.

Hinnangute kogumiseks viiakse veebruarikuu alguses läbi laiapõhjaline küsitlus. Linki veebiküsimustele levitavad nooremarstid listides ja sotsiaalmeedias.

Projektil on kaks põhilist eesmärki:

1) Residentuuriõppe korralduse hindamine WFME (World Federation for Med ical Education) standarditele (PDF) tuginedes. Need käsitlevad diplomijärgset õpet tervikuna, alustades teoreetilise ja praktilise õppe kvaliteedist, haiglate koolitusvõimest ja juhendajate olemasolust ning lõpetades individuaalse
arengu hindamise ja tagasisidele reageerimisega.

2) Koostöövõrgustiku loomine ja residentuuri korralduse alaste teadmiste ja kogemuste vahetamine Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Norra arst-residentide ning meditsiinihariduse ekspertidega. Projekti raames toimuvad riigisisesed arutelud kõigis Balti riikides, kaks õppevisiiti ja neli rahvusvahelist kohtumist.
Projekt lõppeb rahvusvahelise meditsiinihariduse teemalise konverentsiga Eestis, mis on plaanis siduda EJD (European Junior Doctors) kohtumisega 2018. aasta sügisel. 

Tegu on esimese katsega vaadata Eesti ja naaberriikide eriarstiõpet kui tervikut, kaasates sellises mahus kaasaegset rahvusvahelist kompetentsi.

Projekt kestab ligikaudu 4 aastat (2016 - 2019) ning selle kogumaksumuseks on üle 100 000 €.

Pool sellest summast tuleb Nordplus Horizontal fondist; ülejäänud osas on kaasfinantseerijateks nii sotsiaalministeerium, Tartu Ülikooli Kliinikum, Ida-Tallinna Keskhaigla kui ka ENÜ enda osalus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.