Tänasest on Eestis 101 diplomiga õde rohkem

Tänasel Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpuaktusel saavad lõputunnistuse ka 101 õe eriala lõpetanut, kes koos Tallinna kooli lõpetajatega annavad Eesti tervishoidu 250 õde juurde.

Kokku on nädalaga Eestis lisandunud 258 õde, kuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ning selle Kohtla-Järve filiaalis sai eelmisel nädalal diplomi 157 uut õde.

Tartus kaitses lõputöö kokku 148 lõpetajat, neist 101 õe õppekaval. Seekordsest lennust lõpetab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üheksa cum laude.

Samaaegselt lõpetamistega peeti mõlemas kõrgkoolis avaaktuseid. Kokku alustab õe õppekaval õpinguid kahes koolis Tallinnas ja Tartus 106  üliõpilast. Lisaks alustab “Kool haiglas” projektis Pärnu Haiglaga koostöös õpinguid 30 õe põhiõppe eriala üliõpilast.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar nentis, et erakordselt hea meel on seekordsete lõpetajate heatasemeliste lõputööde üle, milles keskendutakse patsiendiohutuse teemale, mis on ka kõrgkooli loodava kompetentsikeskuse oluline valdkond.

Näiteks on lõputöödes kirjeldatud erakorralise meditsiini osakonna ülekoormuse põhjuseid ja selle mõju patsiendi ohutusele, eelkooliealiste laste koduste vigastuste ennetamisvõimalusi, steroidide mõju harrastussportlaste tervisele, ravimitega seotud vigade tekkimist, eakate enesehooldamatuse riskitegureid.

Kaitsmiskomisjonid hindasid 15 lõputööd tunnustuskirja vääriliseks kutsealale olulise valdkonna suurepärase käsitluse eest.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpuaktus toimub täna kell 12 kõrgkooli õppehoones. Ülekannet aktusest saab jälgida siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.