Männik: probleemid haiglas tuleb lahendada ühemõtteliselt

PERHi nõukogu liige Georg Männik.
PERHi nõukogu liige Georg Männik.

Haiglas tuleb kujundada töökeskkond, mis ei loo tegevjuhtidele eetilisi, moraalseid ega majanduslikke riske oma tööülesannete täitmisel, leidis PERHi nõukogu liige Georg Männik.

"Mul on raske kommenteerida teise ettevõtte järelvalveorgani otsuseid, sest toetudes ainult ajakirjanduses avaldatule ei ole selleks piisavalt teavet. Siiski eeldan, et tegutsetakse asjakohaselt vastavalt arvestades reaalseid asjaolusid," arvas Pärnu haigla nõukogu otsusele haiglajuhi kohta tehtud etteheiteid ligi kuu aega uurida PERHi nõukogu esimees Georg Männik.

"Mis puudutab meie haiglat, siis oleme koostanud põhjaliku ja mitmekihilise meetmete kava nii strateegiliste kui ka taktikaliste tegevustega mistahes õigusrikkumiste ennetamiseks," jätkas Männik. 

"Seega eesmärgiks on kujundada töökeskkond, mis ei loo tegevjuhtidele eetilisi, moraalseid ega majanduslikke riske oma tööülesannete täitmisel. Teisisõnu selliseid olukordi, mida peaks varjama, ei tohigi tekkida," selgitas Männik hiljuti ka skandaalide keerises olnud PERHi taktikat.

Kui aga peaks siiski probleeme tekkima? "Siis on meie positsioon üsna selge: kiire ja kohene tegutsemine asjaolude selgitamisel ja ühemõtteliste otsuste vastuvõtmisel," rääkis Männik.

"Ja lõpuks - probleemide tekkimine võib viidata ka vajadusele mõnede tegevuste või äriprotsesside ümberkorraldmiseks ja seda siis tuleb ka teha," tuleb tema hinnangul taolistest juhtudest õppust võtta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.