Võõrarstide eelnõu läheb uuele ringile

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.

Kolmandatest riikidest pärit arstide Eestis töötamise õigsust reguleeriv seadusandlus läheb peagi sotsiaalministeeriumist uuele ringile, mulluse variandiga võrreldes täiendatuna.

Eelmise aasta aprillis sai ministeerium sama seaduseelnõu korra juba valmis, ent edasi jäi asi seisma.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist Maarja Kerner rääkis, et kuna välisarstide eelnõudele tuli palju tagasisidet, otsustas ministeerium aja maha võtta ja nende ettepanekutega tegeleda.

"Kaasasime põhiliselt terviseametit ja Tartu Ülikooli, kuid protsessis osalevad ka teised osapooled," ütles Kerner. 

"Seega plaanime eelnõuga majast välja minna lähiajal, aga kindlat kuupäeva veel ei oska öelda," lisas ministeeriumi spetsialist.

Eelnõuga korrastatakse kolmandatest riikidest pärit arstide Eestis tööle asumise süsteemi, seal hulgas kvalifikatsiooni tunnustamist.

"Muudatusega teeme kõikidele kolmandatest riikidest pärit tervishoiutöötajatele kohustuslikuks tööpraktika läbimise," selgitas peaspetsialist mullu kevadel. "See tagab, et Eesti tööturule pääsevad vaid väga heal tasemel arstid," lisas ta.

"Kõige olulisemad on arsti erialased oskused ja seda kontrollitakse iga välismaa arsti puhul. Samuti on väga oluline eesti keele oskus, mistõttu on keeleõpe kohustuslik ja selles osalemist tuleb enne tööpraktikale asumist edaspidi terviseametile tõendada," sõnas Kerner. Ta lisas, et uus kord on senisest läbipaistvam, konkreetsem ja tõhustab järelevalvet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.