Täna lehes: Kümne aastaga kadus 1003 voodikohta

Head lugemist!
Head lugemist!

Aktiivravi voodikohti on Eesti haiglates viimase kümnendi jooksul tublisti vähendatud, ent kärpimine pole veel läbi, selgub täna ilmuva Meditsiiniuudiste luubiloos.

Arvamus 

* Meedikutele on tähtis veenduda, et valitsus tõesti soovib tervishoiu rahastamist muuta, kirjutab Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

* Nime poolest liiguvad TORUS raviarved, aga sisuliselt ei ole see juba ammu nii, sest suurt osa arvetest ei maksta haigekassa poolt hinnakirja alusel kinni, tõdeb Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask.

Uudised 

* Seoses kollektiivleppega on üleval ka üks rohkem pakiline küsimus: tervishoiutöötajate palgatõusuks haigekassas kõrvale pandud 23,6 miljonit eurot. Veel veebruari keskel puudus selgus, mis plaanid selle rahaga on juhul, kui palganumbreid määravat kollektiivlepet ei sünnigi.

* Eesti seni ainsa netiapteegi omanik soovib müügiluba ka psühhotroopsetele ravimite ja anaboolsete steroidide kaugmüügiks. Praegu seisavad seadused sellele plaanile vastu.

Luubi all

* Kümne aastaga kadus 1003 voodikohta. Näiteks Ida-Tallinna keskhaiglas jäi haigla finantsjuhi Kersti Reinsalu sõnul läinud aastal vähemaks 20 aktiivraviks mõeldud voodikohta.

Fookuses

* Uroloogia: Mõeldes tänapäevase meditsiini peale, otsitakse üha enam nutikaid lahendusi, et aidata diagnoosida erinevaid haigusi. Ühte neist tutvustab meestearst Kristjan Pomm.

* Kardioloogia: Meditsiini arenedes keskmine eluiga pikeneb, mistõttu patsientidel esineb rohkem kaasuvaid haiguseid ja nende käsitlus on senisest komplitseeritum. 26. jaanuaril toimus koostöös tromboosiühinguga arstidele suunatud koolitus, mis võttis fookusesse just südame ja veresoonkonna haiguste erinevad tahud. Ülevaate teeb kardioloogia arst-resident Oliver Rosenbaum.

* Kardioloogia: Kuidas diagnoosida kroonilist südamepuudulikkust? Kirjutab Ida-Tallinna Keskhaigla kardioloog Sirje Masik.

* Endokrinoloogia: Kilpnäärmehaiguseid esineb naistel rohkem kui meestel ja sagedamini tuleb ette alatalitluse probleeme. Küsimustele vastab PERHi sisehaiguste kliiniku ülemarst, endokrinoloog Anu Ambos.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.