Siigur: 21. sajandi tervishoid nõuab kaasaegset ravikeskkonda

Urmas Siigur (Tartu Ülikooli Kliinikumi juht).
Urmas Siigur (Tartu Ülikooli Kliinikumi juht).

TÜ Kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul on mõneti hämmastav Tallinna Haigla projekti planeeritav maksumus, mis on tublisti enam kui TÜKi ja PERHi projektid kokku.

Tallinna ühendhaigla plaani kommenteerides ütleb Urmas Siigur, et 21. sajandi tervishoid nõuab kaasaegset ravikeskkonda ning tänapäevase meditsiinitehnoloogia efektiivseima kasutuse tagab selle kontsentreeritus.

Kliinikumi juht leiab, et kahe Tallinna keskhaigla nii organisatsiooniline kui füüsiline koondumine võiks kindlasti seda eesmärki täita.

Sama sihti on tema sõnul kandnud nii Põhja-Eesti Regionaalhaigla kui ka TÜ Kliinikumi taristute kaasajastamine viimase kümnekonna aasta jooksul.

"Kuidas see hakkab Tallinna tervishoiuteenuste turul jõujooni mõjutama, on raske öelda, kuid eeldatavasti jääb nii ministeeriumi kui haigekassa regulatiivne roll toimima," ütleb Siigur.

Tallinna linna haiglaid ühendava Tallinna Haigla projekti eeldatav maksumus on 400 miljonit eurot, sellest hoone ehitus 200-240 miljonit eurot, meditsiinitehnika ja sisustus ca 100 miljonit eurot, väliskommunikatsioonid, projekteerimine, projekti juhtimine ja muud kulud ca 60 miljonit eurot.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.