Tervisekeskused saavad lisateenusteks ka rahalise toe

Loodavate tervisekeskuste üks kohustuslik põhiteenus on ämmaemanda iseseisev vastuvõtt.
Loodavate tervisekeskuste üks kohustuslik põhiteenus on ämmaemanda iseseisev...

Esimesed tervisekeskused peaks valmima juba sel aastal ja sellega koos tekib nende omanikel kohustus värvata lisaks perearstile ja -õele ja muid spetsialiste.

Loodavate tervisekeskuste üks kohustuslik põhiteenus on ämmaemanda iseseisev vastuvõtt. Millised on aga tervisekeskuste rahalised võimalused lisaspetsialistide värbamiseks?

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kaija Lukka selgitas, et tervishoiuteenuseid rahastab haigekassa ja nii on see ka uutesse esmatasandi keskustesse lisanduvate teenustega.

"Haigekassa on teinud tervishoiuteenuste loetellu muudatused, mis võimaldavad esmatasandil juba tänavu teisest poolaastast pakkuda rohkem füsioteraapia- ja ämmaemandusteenuseid," ütles Lukka.

"Kindlasti on aga rahastamise muudatused etapilise üleminekuga," lisas nõunik.

Veebruari algul saatis ämmaemandate ühing terviseametile ettepaneku alustada diskussiooni ämmaemandate pädevuse hindamise üle Eestis. 

Küsimuse all on, millise kutsetasemega peaks olema esmatasandi tervisekeskustes töötav ämmaemand – kas seda tööd võib teha ämmaemanda diplomit omav keskuse senine pereõde või peaks tööle võtma eraldi ämmaemanda, kes kutsealasest tööst pikemalt eemal viibinud ei ole.

Esimesed tervisekeskused peaks valmima juba sel aastal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.