11 perearsti osalevad pilootprojektis

Kersti Veidrik
Perearst Kersti veidrik on üks 11 perearstist, kes on liitunud pilootprojektiga.

Eesti Haigekassa koos Maailmapangaga alustasid 11 perearsti abil piloteerimist, kuidas tuvastada oma nimistus patsiente, kelle puhul ennetavate, nõustavate ja jälgivate tegevuste elluviimine tooks enim kasu.

Pilootprojektiga liitunud perearstid on Kersti Veidrik, Ruth Kalda, Helve Kansi, Katrin Martinson, Tatjana Ruþe, Diana Ingerainen, Marje Oona, Kerli Jaagosild, Anne Kaldoja, Elle Mall Keevallik, Katrin Kurg ja Anneli Rätsep.

Taustaks niipalju, et haigekassa sõlmis 2015. aastal koostöölepingu Maailmapangaga, et jätkata analüüsiga haiguste ennetamise ning tervishoiuteenuste kättesaadavuse tõhustamise ja tervishoiusüsteemi arendamise eesmärgil.

Praegune veebruari keskel alanud ja 6 kuud kestev pilootprojekt on uuringu II etapp.

Pilootprojekti ettevalmistamise esimeses etapis (jaanuar-veebruar 2017) töötati perearstide jaoks välja patsiendi jälgimise veebikeskkond. See tähendab, et perearsti jaoks oluline andmestik (koosneb riskipatsientide tervisenäitajatest ja anamneesist, samuti ka viitest patsiendi sotsiaal- majanduslikule taustale) asub veebikeskkonnas, kus perearst ja pereõde saavad ülevaate oma nimistus olevate n-ö riskipatsientide tervisenäitajatest ja püstitatud ravieesmärkidest, lähtuvalt planeeritud tegevustest ning monitoorivad raviplaani täitmist.

Perearsti ja pereõe tegevuste hulka kuuluvad järgmised tegevused:

a) riskipatsientide vajaduste hindamine ja ravi planeerimine,

b) tervisega seotud tegevuste koordineerimine;

c) sotsiaalabi küsimuste koordineerimine (koostöö sotsiaaltöötajaga).

Pilootprojekti käigus võib perearstidel olla vajadus teha koostööd haiglatega selleks, et paremini jälgida oma nimistu patsientide ravikulgu.

Projekti lõppfaasis viiakse läbi projekti hindamine selleks, et saada tagasisidet projekti võimaliku rakendatavuse kohta kõikides Eesti perearstikeskustes.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.