Juhtkiri: meedikuid toovad tagasi muutused

Tekkinud on kõnekas muutus – terviseameti statistika näitab, justkui oleks meedikute huvi välismaal töötamise vastu raugemas, sest dokumentide väljavõtmine on tunduvalt vähenenud. Numbrid ei valeta, nii see on.

Teisalt räägivad töökohti vahendavate ettevõtete esindajad kui ühest suust, et klientide reaalne huvi Soomes töötamise vastu püsib praktiliselt samal tasemel ja erilist huvipuudust näha pole. Tundub, et kes juba on otsuse teinud ja dokumendid terviseametist välja võtnud, see realiseerib otsust hoolega.
Meditsiiniuudiste toimetus leiab, et väljarände näiline vähenemine tõestab, et suurem osa meedikutest on töötamisega Eestis rahul. Samas teeb murelikuks, et teadmata hulk arste-õdesid panustab pidevale pendeldamisele kahe riigi vahel, mis võib viia lõpliku lahkumiseni.
Soomel on, mida pakkuda. Võib vaid nõustuda tänases
luubiloos mitu korda kõlanud arvamusega, et välismaal töötamine ja elamine on silmaringi avardav ning kokkuvõttes aitab Eesti meditsiini teadmisi ja kogemusi lisada.
Paraku aga tuleb küsida kuum küsimus – mida teha, et meedikud välismaal omandatud kogemusega tagasi Eestisse tuleks ja saadud teadmisi meilegi edasi jagaks?
Luubiloos võtab sõna ka tuntud naistearst Ivo Saarma, kes on viimasel ajal just loobunud Soomes käimisest. Kas ta ujub vastuvoolu? Kahjuks küll.
Paljudes raviasutustes peavad töögraafiku koostajad endiselt arvestama Soomes käijatega.

Arste meelitavad muudatused Eesti tervishoius peavad olema põhimõttelised. Väga sageli kiputakse tegema viga, millega taandatakse asjad ainult palganumbrile.
Jah, palk on tõepoolest oluline, kuid sellest veel olulisemad on ladus töökorraldus, omavahelised suhted, head töötingimused, koolitusvõimalused ja kindlustunne, mida Eestis paraku tihti ei koge – seda kinnitasid samuti mitmed allikad.
Usume, et see on oluline mõttekoht, mis pakub võimalusi tegutsemiseks selle nimel, et välismaal viibivad talendid ja omandatud kogemused tee Eestisse leiaks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.