Arvi Vask: Venemaalt käiakse naistearsti ja lastearsti vastuvõttudel

Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask.
Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask.

Lõuna-Eesti haiglas sünnitas eelmisel aastal 26 Venemaa kodanikku. Haiglat väisavate Venemaa kodanike arv on järsult langenud, rääkis piiriülesest meditsiinist Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask.

Lätist Lõuna-Eesti haiglal plaanilisi vastuvõtte pole, vahel satub mõni lätlane EMOsse, rääkis Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask naaberriikide kodanikest. 

"Venemaalt käidi naistearsti ja lastearsti tasulisel vastuvõtul. Sünnitamas käis eelmisel aastal 26 venemaalast," rääkis Vask. Suur lisatuluallikas tema sõnul haiglale see tegevus ei ole, kuid kuna personal on olemas, siis ei tekita see ka erilist täiendavat kulu.

"Sünnituste osas oli rekordiline 2014 aasta - 61 sünnitust venemaalaste poolt - pärast rubla kukkumist langes Venemaalt pärit sünnitajate osakaal üle kahe korra ja on tänaseks stabiliseerunud," rääkis Vask.

Seadusandlus praegu Lõuna-Eesti haiglat selles tegevuses ei takista ning põhilised mõjutajad on venelaste maksejõud ja arstiabi kvaliteedi erinevus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.