Ossinovski: aprillis tulevad selged otsused

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski
Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski

Tänast valitsuskabinetis arutlusel olnud tervishoiu rahastamise muutmise ettepanekut kommenteeris tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski nii, et valitsus otsustas tegelda olukorraga ja selle lahendada aprillis riigieelarve strateegia raames.

Aktuaalse Kaamera uudistesaates öeldi, et valitsus arutas täna rahastamise muutust, kuid ei jõudnud kokkuleppele puuduva 200 mln euro osas, samas kui haigekassa kinnitusel laiutab ravi rahastuses 67 mln suurune auk. Ka arstide esindused on raviraha suurendamise sidunud kollektiivleppe sõlmimisega.

Saates rääkinud Ossinovski sõnas, et arutelu valitsuses oli viljakas ja otsus oli oluline, isegi revolutsiooniline ja jätkusuutlikkuseks on vaja eraldada haigekassale täiendavat raha. "Lahendused tulevad aprillis, kui riigieelarve strateegia kokku paneme," sõnas ta. Ossinovski sõnul ei ole viimase 10 aasta jooksul taolist otsust tulnud. "Mis tempos ja mitme aasta jooksul tervishoidu raha juurde tuua, valmistame ette koostöös rahandusministeeriumis ja toome välja aprillis," kordas ta.

Ta lisas, et lepiti kokku ka selles, et haigekassa ülesanded laienevad ja tervishoiu kulude killustatus väheneb. Ossinovski sõnul tuleks kõik tervishoiukulud üle tuua haigekassa juhtimise alla, näiteks ravikindlustamatute kulud, vaktsiinikulud jm erinevad teenused, mida praegu katab riigieelarve. "See annaks parema toimimise süsteemile," selgitas Ossinovski.

Ossinovski sõnul on üks lisarahastamise allikas endiselt pensionide maksustamine ravikindlustuse osaga, mis samuti tähendaks raha riigieelarvest. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.