Tallinna lastehaigla juurde plaanitakse moodsat sünnitusmaja

Tallinna lastehaigla soovib rajada enda lähedale uue naistekliinik-sünnitusmaja ning parkimismaja. Plaan liikus sammukese edasi, sest linnavalitsus võttis vastu vastava detailplaneeringu.

"Vastsündinud last aitavad seal vajadusel otsekohe kardioloog, kirurg jt spetsialistid," rääkis abilinnapea ja Tallinna lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson uuest lastehaigla juurdeehitusest ajalehele Pealinn.

Kuna naistekliinik ja sünnitusmaja hakkavad asuma ühes hoones, kaob Martinsoni sõnul vajadus transportida patsiente teise raviasutusse.

"On igati loogiline, et lastehaigla saab oma pisikeste patsientide eest hoolitseda sünnist alates ning seista hea ka nende emade eest," lausus Martinson.

Kavandatav juurdeehitus tuleb kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega. 

Plaanis ka seitsmekorruseline parkla

Plaanitavale parkimismajale tuleb samuti kuni kuus maapealset ja üks maa-alune korrus ning 681 parkimiskohta. Hoone katusele tahab haigla rajada ka helikopteriplatsi.

Parkimismaja on mõeldud nii lastehaigla kui ka Põhja-Eesti regionaalhaigla külastajatele ning mõlemasse neist pääseb maa-aluse tunneli kaudu.

Loe rohkem siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.