PERH vajab igal aastal juurde 60-70 õde

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas oli aastal 2016 avatud keskmiselt 1320 õe ametikohta ning täidetud neist 1220. Seega hetkel on haiglal vajadus 100 uue õe järgi, kinnitas PERHi õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.

"Õdede puudus on viimastel aastatel suhteliselt stabiilne, kuid rõõmustab, et viimasel paaril aastal on õdede voolavus stabiliseerunud ning jäänud püsima 9–10% juurde," rääkis Aleksei Gaidajenko.  

Samuti vajavad PERHis asendamist lapsehoolduspuhkusel olevad õed, keda on aastas keskmiselt 130.

Paraku seisavad Gaidajenko sõnul mitmed kutseala arengud õdede puuduse ning tervishoiu alarahastamise tõttu. "Arvestades eeltoodud asjaolud võib nentida, et vajadus uute õdede järgi regionaalhaiglas on väga kõrge ning iga-aastaselt leiaks tööd ca 60–70 õde," kinnitas õendusdirektor.

Õdede puudust korvatakse töö intensiivsusega

"Käesoleval aastal tervishoiu kõrgkoolide lõpetajatest on vormistanud end tööle õena 38 abiõde. Tänaseks tuli juurde 7 õde, 2 radioloogiatehnikut ning 1 bioanalüütik. Momendil on regionaalhaiglas õdede ametikohtadest 60 abiõe poolt täidetud 39 ametikohta," rääkis Gaidajenko.

Õdede puudus on peamiselt kaetud kõrgema töö intensiivsusega ja ületundidega, kuid on olnud ka olukordi, kus tuli sulgeda voodikohti.

"Peamine õdede töö intensiivsuse muutuja on patsientide kõrge vanuse ning kõrge enesehooldusdefitsiidiga patsientide kasvav trend," selgitas Gaidajenko töö intensiivsuse tagamaid.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.