Vahi alt vabanenud Ivo Milli kaotas töö

Ivo Milli.
Ivo Milli.

Prokuratuur on küll vabastanud PERHi tehnikajuht Ivo Milli vahi alt ja allutanud elektroonilise valve alla, kuid loodab tema kriminaaltoimiku üldmenetlusse saata lähikuudel. Töö regionaalhaiglas mees kaotas.

"Kriminaalasjas teostatakse keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo poolt jätkuvalt ja aktiivselt menetlustoiminguid," kinnitas juhtiv riigiprokurör Steven–Hristo Evestus.

19. jaanuaril kaheks kuuks vahi alla võetud Ivo Milli suhtes on vahistamine asendatud juba mõne nädala eest elektroonilisele valvele allutamisega.

"Mitukümmend isikut on üle kuulatud ja seega puudus vältimatu vajadus Ivo Milli suhtes rangeima tõkendi jätkuvaks kohaldamiseks," selgitas juhtiv riigiprokurör.

Ta kinnitas, et järgnevate kuude jooksul on menetlejate eesmärgiks panna kriminaaltoimik kokku selliselt, et oleks võimalik selle edastamine üldmenetlusse.

Võimaliku kiirema lahenduse - kokkuleppemenetluse - võimalused sõltuvad aga juba Ivo Milli ja tema kaitsja valmisolekust ning tahtest.

PERH otsib uut tehnikajuhti

Põhja-Eesti regionaalhaigla juht Agris Peedu sõnas, et töösuhe Milliga lõpetati juba kaks kuud tagasi. 

"Töösuhe Ivo Milliga on lõpetatud alates 23. jaanuarist. Töösuhte lõpetasime usalduse kaotuse tõttu," kinnitas Peedu. 

Uue juhi konkurss on veel käimas ja nimi loodetakse avaldada uuel nädalal.

Jaanuaris vabastati töölt ka teine kahtlusalune, ehituste projektijuht Uno Akkerman.

Harju maakohtu loal vahistati korruptsioonikuritegudes kahtlustatav Põhja-Eesti regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse tehnikadirektor Ivo Milli 19. jaanuaril. 

Kahtlustuste kohaselt kindlustas tehnikadirektor altkäemaksu eest riigihangetel osalenud ettevõtetele riigihankemenetlustes mitmeid eeliseid.

Valdavalt ehituse ja projekteerimise hangete kogumaksumus ulatub üle 10 miljoni euro.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.