Siim Kallast: ületöö tekib just erakorraliste juhtude tõttu

Lääne-Tallinna Keskhaigla finantsjuht ja juhatuse liige Siim Kallast ja sama haigla juhatuse esimees Imbi Moks.
Lääne-Tallinna Keskhaigla finantsjuht ja juhatuse liige Siim Kallast ja sama...

Lepingumahu täitumise tõttu lükkas Lääne-Tallinna Keskhaigla möödunud aastal edasi ligikaudu 250 patsiendi plaanilise ravi.

Möödunud aastal tegi Lääne-Tallinna Keskhaigla ületööd 3,6 miljoni euro eest. Haigekassa koefitsiendiga hüvitati sellest summast 1,5 miljonit eurot.

Seega 2,1 miljonit eurot jäi haiglal võrreldes Eesti Haigekassa hinnakirjaga raha saamata.

"Raha selle jaoks leidsime haigla vahenditest, kuid paraku tuli ületöö tõttu lükata järgmisesse aastasse edasi ka osade patsientide plaaniline ravi," rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla finantsjuht Siim Kallast. Lepingumahu täitumise tõttu lükati möödunud aastal edasi ligikaudu 250 patsiendi plaanilise ravi.

Mis puudutab erakorralistest juhtudest tingitud ületööd, siis Kallasti sõnul tekib ületöö just erakorraliste juhtude tõttu. "Patsientide plaanilist ravi saab vastavalt lepingumahule ette planeerida, hoides nendega haigusjuhte lepingumahu piires, kuid erakorralisi juhte ei ole võimalik täielikult ette prognoosida," ütles finantsjuht.

Erakorralisi juhte Lääne-Tallinna Keskhaiglas palju eelkõige sisehaiguste, neuroloogia ja kardioloogia erialal. Samuti on Lääne-Tallinna Keskhaigla eripära see, et seal on ainuke nakkushaigustega tegelev kliinik Põhja-Eestis – nakkushaiguse diagnoosiga patsiendid on aga alati erakorralised. "Kuna lepingumaht on väga piiratud, on suurema nakkushaiguste puhangu korral ületöö tegemine paraku möödapääsmatu, kuna erakorraliste patsientide arv kasvab puhangu tõttu märgatavalt," lisas Kallast.

Haigekassa lepingumahtu ületavast tööst saab pikemalt lugeda 21. märtsi paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.